ESKİLERİ YENİLEME ETKİNLİĞİ

2008-09-09 05:05:00

Yaz mevsiminin sonuna geldik artık arkadaşlar.Bloglar yeniden canlanmaya başladı.Etkinliklerimize de "eskileri yenileme" ile başlıyoruz.Bu sezon "eskileri yenileme" etkinliği ablam gibi sevip saydığım, aynı zamanda komşum sevgili blogcuabla'da başlıyor.Ayrıntılar blogcuabla'nın sayfasında.Bu güzel etkinlikte buluşalım.

Blogcuabla'ma kolaylıklar dilerim.

Bu etkinliğe ben de blog günlerimin başında sizlerle paylaştığım eski kot pantolondan yaptığım çanta ile katılmak istedim.

 

 

                                                     
                  

                   

 

İki ayrı renk kot kumaştan çalıştığım bu çantayı yapmak için, her iki kumaştan eşit boyutlarda kareler kesiyoruz.Eğer iki renk kot pantolonumuz yoksa kumaşın tersini ikinci renk olarak kullanabiliriz.Bu parçaları arka yüzleri içe gelecek şekilde enaz 1 cm pay bırakarak dikiyoruz.Bütün parçalar eklendikten sonra istediğimiz modelde çantayı oluşturuyoruz.Benim çantamın arka yüzü ve yan duvarları buz mavisi kot kumaştan.Bıraktığımız 1 cm dikiş paylarını tel çekerek püskül haline getiriyoruz.Çantanın içini elyafla dolgunlaştırıp astarlıyoruz. askılarını yerleştirip fermuarını dikiyoruz.Üstünü süslemek sizin zevkinize kalmış.

 

0
0
0
Yorum Yaz